Дверна фурнітура. Дверні замки, ручки, петлі, доводчики та інше
Як і будь-який інший предмет ужитку, двері також мають додаткові аксесуари, які називаються фурнітурою. Без фурнітури неможлива нормальна робота дверей. Це банальні ручки, петлі, очі і так далі. Все, що не відноситься до дверного полотна або коробки, і є фурнітура. Дверна фурнітура буває найрізноманітнішою. І зараз ми маємо на увазі якість та ціни. Так, наприклад, різні моделі петель можуть відрізнятися в ціні вдесятеро. А замки – у сотні. Давайте докладніше розглянемо, які види є, у чому їхнє призначення і на що звернути увагу при виборі фурнітури для дверей.
Види фурнітури для дверей
Як уже було сказано вище, до фурнітури відноситься все те, що не є дверним полотном, а саме:
• Замки;
• Дверні ручки;
• Петлі;
• Доводчики;
• Серцевини для замків
• Інше.
Крім перелічених пунктів є ще доводчики, ущільнювачі, очі і так далі. Але саме та фурнітура, яку ми оголосили у списку, є основною.
Дверні замки
Замки — найважливіша частина дверей у плані захисту від злому. Грабіжники вкрай рідко вдаються до виламування дверей або зрізання петель, оскільки ця дія створює дуже багато шуму. Та й часу на це витрачається чимало. Чому одні замки дорогі, а інші дешеві? Все залежить від класу зламостійкості. Тобто якщо перший клас замків, можна сказати, декоративний (такий зможе відкрити навіть школяр з набором відмичок з Аліекспрес), то з підвищенням класу підвищується і надійність. У замках з'являються додаткові механізми, які запобігають відкриттю «нерідним» ключем.
Типи запірних механізмів:
• Циліндровийй (ключ із перетином у вигляді півкола, з борідкою по всій плоскій частині або з напівсферичними вибірками на боці);
• Сувальдні (ключ із довгим стрижнем і відходить від нього однією або двома протилежними пластинками з борідками на них).
Це основні типи. Є ще кодові, електромагнітні чи електромеханічні. Але через певні причини вони не настільки поширені.
Дверні ручки
Такі, начебто, незначні елементи, які грають важливу роль. Справа тут не лише в естетичній красі. Важливу роль грає оздоблення ручки. Так, якщо на ній будуть гумові або пластикові накладки, відчиняти двері буде набагато приємніше. Особливо добре це відчувається, коли заходиш додому в зимову холоднечу.
При виборі ручки варто звертати увагу на відстань між кріпленнями. Особливо це актуально, якщо ви купуєте китайську ручку для брендових дверей чи навпаки. Китайці далеко не завжди дотримуються цієї відстані і трапляються такі казуси, коли кріплення на накладці ручки не збігаються з отворами дверей. Такі випадки вкрай рідкісні, але й вони трапляються. Перед покупкою варто виміряти відстань на своїх дверях і на тому екземплярі ручки, який ви маєте намір придбати. У разі якісних дверей і ручок від перевірених виробників цією процедурою можна знехтувати.
Дверні петлі
З петлями все просто: їх не мало бути мало. Якщо у вас двошарові двері з важким утеплювачем усередині, краще утриматися від економії. Купуйте не 2, а 3 петлі. В іншому випадку петлі можуть не витримати і скривитися або взагалі відвалитися (якщо їх приварював непрофесіонал). Для простих дверей з одним тонким листом металу можна обійтися і двома петлями.
Петлі для дверей з відформованими металевими листами продаються в спеціалізованих магазинах і є стандартизованими. До того ж, виробники їх встановлюють достатньо, щоб не думати про це. Не забувайте регулярно додавати масло в петлі. Кожні півроку кілька крапель олії значно продовжать термін їхньої служби і зроблять відкривання та закривання набагато легше.
Довідники
Ці пристрої всі зустрічали на входах до різноманітних організацій. Також їх нерідко ставлять у під'їзні двері, а багато хто встановлює і будинки. Їх безперечний плюс у тому, що доводчики акуратно зачиняють двері, навіть якщо людина пройде і не зверне на цей момент уваги. Для масового застосування відмінно підходять верхні доводчики. Вони мають досить низьку вартість та й встановити його можна самостійно. Для квартир підходять приховані доводчики. Вони встановлюються у двері. Але тут уже без послуг майстра не обійтись.