Що робити в разі поломки або пошкодженні дверного замка

Що робити якщо зламався дверний замок або в ньому застряг ключ. Якісний дверний замок відкривається легко, без зусиль. І закривається так само. Але немає ідеальних механізмів, хоча хороші замки ламаються набагато рідше від дешевих дверних замків. Якщо все ж таки така неприємність сталася, слід для початку спробувати розібратися в причинах - тоді буде легше потрапити в будинок або інше приміщення.  Є  дуже багато методів  запобігти подібній ситуації. Виламати двері - крайній метод, але дуже часто можна впоратися з поломкою самостійно, звичайно, потім замок потрібно буде лагодити або міняти.

Поломка дверного замка

Причини поломки  дверного замка.

Якщо не брати до уваги якість і пристрій замка, припускаючи їх високий рівень, то причин поломки може бути дужа багато. Як правило, невеликі перебої в роботі попереджають про  поломки, і тому варто на це звертати увагу. Складніше стало провертати ключ, він іноді заклинює - ніби стопориться, доводиться притискати двері при відмикання - все це сигнали, які не можна пропускати.

Причини поломки замків бувають такі:
• Спроби вилому двері;
• Засмічення отвору замка сторонніми предметами;
• Відсутність регулярного обслуговування замку (чищення, змазування);
• Деформація полотна двері або коробки в результаті усадки, неправильної установки;
• Механічні дії на замок - навіть в результаті сильного і різкого закривання дверей;
• Неправильна експлуатація замку - прикладання надмірних зусиль, спроби замикання при нещільно закритих дверях і інше;
• Використання ключів не за призначенням - дуже часто ними відкорковують пляшки, розрізають пакети тощо;
• Користування низькоякісними дублікатами ключів;

Заводський брак - при експлуатації замка  дані проблеми виникають майже одразу.

Причин поломки дверного замка дуже багато. Звичайно дверний замок це складний пристрій, що вимагає уважного поводження та догляду, і якщо ці правила не дотримуються, ймовірність поломки підвищується в кілька разів. Якісні дверні замки можна купити в магазині "Двері в дім"

Що робити, якщо заклинило циліндровий дверний замок

У багатьох випадках при поломці з ладу даного виду замку можна усунути проблему самостійно і досить швидко. Ось ці ситуації:

Якщо застряг ключ у замку і його не можна витягнути;
Став важко провертатися ключ в замку;
При повороті ключа замок скрипить.

В першу чергу  що потрібно зробити в таких ситуаціях, - це добре прочистити замок, наскільки це можливо. Для прочищення може використовуватись будь-яка невелика щітка. Для змащення можна використати машинне мастило або будь яке інше мастило для механічних деталей. Мастило потрібно вводити шприцом, акуратно, постійно провертаючи  ключ у замку і намагаючись його вийняти. Також підійде універсальне глибоко проникаюче мастило.

Змащування ключа

До речі, причиною вищенаведених проблем може стати перекіс дверного полотна. Потрібно виключити цю проблему. Якщо ж вона має місце, то відкрити двері допоможе невеликий дерев'яний клин, його акуратно забивають в зазор між полотном і коробкою, так, щоб двері встали на належне їй місце.

Всі ці дії слід виконувати акуратно, щоб не пошкодити ні двері, ні сам замок. Якщо ж власні зусилля не приводять до потрібного результату, то слід викликати фахівця з компанії, яка продала і встановлювала двері. Якщо таке не можливо то можна скористатися послугами і слюсаря. У серйозних випадках може навіть знадобитися висвердлити замок і повністю замінити його, якщо двері на гарантії, подібні маніпуляції без виклику фахівців приведуть до її втрати.

Що робити, якщо вийшов з ладу сувальдний замок

Коли перестає відкриватися сувальдний замок, варто спробувати перевернути ключ і зробити ще одну спробу. Для дешевих замків, без гарантії виробника, можна спробувати сточити поздовжні виступи напилком. Або трохи віджати свердловину, якщо немає інструменту під рукою.

Безумовно, це методи, які позбавляють гарантії на замок, якщо вона присутня. Тому в такій ситуації все ж краще викликати фахівця даної справи.

Не варто також забувати, що проблема може бути викликана деформацією двері, як і в випадку з циліндровими замками. Тут допоможе той же метод - за допомогою клина спробувати поставити двері «на місце», одночасно не припиняючи спроб відкрити її.

Будь-які замки можна спробувати розкрити, якщо ключем вони відкриватися перестали, а ніяких видимих причин для цього немає. У таких ситуаціях допомагають спеціальні відмички або підручні засоби - шпильки, скріпки, жорсткий дріт, викрутка і так далі.
Потрібно дві тонкі деталі - для цього шпильку або скріпку розламують на половинки, або беруть два шматочки дроту.

1. Одну з деталей вставляють всередину замку.
2. Потім другий відсувають піни.
3. У цей час першої намагаються провернути механізм.

Ремонт сувальдного замка

Звичайно, цей спосіб не підійде для сучасних замків з високорівневим захистом - лазерним гравіюванням, магнітними пінами. Але все ж можливо спробувати.

Хрестові замки можна відкрити простою викруткою. Саме тому вони вважаються ненадійними і зараз встановлюються дуже рідко.

1. Знімають верхню частину замку або свердлять отвір над щілиною для ключа.
2. Всередину замку вставляють викрутку і провертають його.

Звичайно, після цього замок підлягає тільки заміні. До речі, таким же методом можна відкрити коли  заклинило засувку. Якісні замки для дверей можна купити в магазині "Двері в дім"

Що робити, якщо зламався ключ у замку

Поломка ключа у замку це дуже серйозна проблема. Для того, щоб зламати ключ якісного замку, потрібно докласти дуже велику силу. Що говорить про появу проблем в роботі замкового механізму ще до поломки. Як вже було сказано вище, слід звертати на них увагу. Відкрити замок зі зламаним ключем всередині дуже складно, дуже часто простіше просто висвердлити його.

Але спочатку, звичайно, варто спробувати витягти уламок. Для цього підійдуть такі інструменти:
• Лезо від лобзика;
• Пасатижі;
• Плоскогубці.
Тонке лезо від лобзика просовується всередину замку, провертається з метою зачепити ключ і потім акуратно витягнути його з свердловини. Пасатижами або плоскогубцями можна спробувати захопити виступаючу частину уламка і, акуратно ворушачи і провертаючи його, витягти з замку.

Як витягнути зламиний ключ із замка

Ці способи розраховані на те, щоб замковий механізм залишився неушкодженим. Але допомагають вони не завжди, і тоді залишається єдиний вихід - розкрутити або просвердлити замок, щоб дістати його секретну частину разом з уламком.

Що робити якщо нічого не допомогло

Буває, що зламаний замок не вдається розкрити ніякими з перерахованих вище способів. Тоді доводиться зламувати самі двері. У таких ситуаціях найпоширеніші способи наступні.

1. За допомогою болгарки зрізають петлі, розпилюють додаткові ригелі, якщо вони є, протизнімні елементи. Зрозуміло, що після такої операції дверям потрібний серйозний ремонт, якщо не повна заміна.
2. Якщо між стулкою і луткою є зазор в декілька міліметрів, можна розпиляти ригелі самого замку.

 Не рекомендується дані  заходи проводити самостійно. Краще викликати майстра який гарантовано допоможе обійтися мінімальними витратами та пошкодженнями.

Слід пам'ятати, що раптово замки ламаються тільки в разі спроб їх вилому незаконними методами або попадання сторонніх предметів. В інших же випадках робота замку погіршується поступово, чого не можна не помітити. Регулярне обслуговування - чистка і змащування - у багатьох випадках допоможуть уникнути подібних проблем. Від потрапляння стороннього сміття добре захищають магнітні накладки.  Але краще всього скористатися допомогою фахівця. Це допоможе зберегти двері і можливо сам замок.

Відео. Як витягнути зломаний ключ із замка

 

Мне нравиться


Top
Разработано с JooMix.