Моя корзина
Ваша корзина пуста
Товаров в корзине 0 на сумму 0.00 грн Перейти в корзину Оформить заказ

Що таке шпон? Переваги шпонованих дверей.

Що таке шпон. Шпон це тонкий шар деревини, товщина якого становить від 2 до 5 мм. Використовується шпон для оздоблювальних робіт, в тому числі при оформленні меблів, дверного полотна і інших виробів. Для виробництва шпону використовують в основному дорогі породи дерев: дуба, горіха, червоного дерева, вишні і вільхи. Саме ці дерева мають красиву текстуру і необхідні технічні характеристики. Іноді шпон виробляють із екзотичних порід дерев. Такий матеріал виглядає дуже незвично і коштує на багато дорожче.

Шпон двері
Технологія виготовлення шпону залишається незмінною вже багато років, вдосконалюється тільки обробка вже готового матеріалу. Існує кілька способів виробництва, найбільш популярним з яких є стругання. Цей спосіб найчастіше застосовується при виробництві матеріалу для обробки дверей. Струганий шпон може мати різну фактуру, яка залежить від напрямку зрізу деревини. Дуже красиво виглядає матеріал, зріз якого йде горизонтально, поперек волокон деревини.
Все більшу популярність останнім часом набирає шпон, виготовлений за технологією Fine-line, або, як його ще називають, «лущений» шпон. Він робиться з деревини швидкорослих дерев. Ця деревина має більш низьку якість, але завдяки спеціальній обробці досягаються необхідні параметри міцності. Сировина для лущеного шпону формують в блоки, які пресуються і піддаються хімічній обробці. Після цього створюється текстура, схожа на деревину більш благородних порід.

Шпоновані двері
Шпоновані двері виготовляються щитовим способом. Це означає, що основою для дверей служить міцний каркас з сосни, який облицьовується плитами МДФ, і тільки після цього покривається шпоном. Якість і довговічність натурального шпону багато в чому залежать від лаку, яким покривається поверхню. Хороший лак не допускає потрапляння вологи всередину і зберігає початковий колір шпону тривалий час.
Велика перевага шпонованих дверей - можливість їх реставрації. Якщо з часом поверхня двері покрилася подряпинами і сколами, натуральний шпон можна відновити або замінити. Завдяки цьому, при косметичному ремонті в приміщенні е обов'язково міняти старі двері повністю, досить лише замінити шар шпону на свіжий і розкрити його лаком.

Top
Разработано с JooMix.